אלימות

אלימות

אלימות

זה יכול לקראת לך בבית, זה יכול לקראת לך בגן הציבורי, זה יכול לקראת לך כשאתה נמצא בפאב או במועדון. 

מישהו עלב בך או בחברה שלך או באשתך, אתה מגיב, ואז יש תלונה במשטרה שאתה הכית מישהו. אם תקיפה הגורמת חבלה של ממש ואם תקיפה סתם ואם תקיפה עם סכין. 

זוהי עבירת אלימות.

 

 

בחוק זה כתוב בסעיף 378 (חוק העונשין, התשל"ז 1977) "המכה אדם, נוגע בו, דוחפו או מפעיל על גופו כח בדרך אחרת , במישרין או בעקיפין , בלא הסכמתו או בהסכמה שהושגה בתרמית - הרי זו תקיפה... "

תקיפה סתם (379) עונשה שנתיים. 

תקיפה הגורמת חבלה של ממש (380) עונשה שלש שנים.

תקיפה בשביל לגנוב (381) - עונשה שלש שנים 

באם עשה זאת עם חברו - חמש שנים.

באם עשה זאת לאישתו /חברתו/בת זוגו/קטין וחסר ישע בן משפחתו - כפל העונש הקבוע לעבירה 

 

ושימו לב, תקיפה יכולה להיות השפרצת מים בבקבוק, דחיפת בן אדם כאשר אתה הולך לדלת, או סתם לחיצה על כתפו בשביל להדגיש משהו בויכוח. קודם כל תקראו את מה שאמרנו כאן על מעצרים. בדרך כלל כאשר אתה חשוד בתקיפה המשטרה מגיעה בזמן שיא, גם כשאין מתלונן רשום, ועושה מעצרים במקום. שים לב לעצות זהב לנחקר. הדבר חשוב מאד במצב בו אתה עצבני, הותקפת ואתה רוצה להגיב. 

 

כעת, בהנחה ששוחררת, ומגיע כתב אישום על תקיפה. דבר עם עורך הדין שלך, מה אתה יכול לעשות , מה אמרת במשטרה, מה אמר השני בעניין. מי קשור למי ואיך הדבר יכול להשפיע (ואנחנו יכולים לספר לך איפה אנחנו מוצאים חומר ראיות במחשב, בגוגל, בעוד מקומות בצורה שתוכל להטיל דופי חמור במתלונן מסויים). 

בבית המשפט יתנהל העניין בצורה כזו שאם יש לתביעה ראיות , תוכל לקבל את העונש במינימלי האפשרי, ואם לתביעה הטענות צולעות, או שאין להם ראיות, או שניתן לפצא פגם (ותמיד אפשר למצא פגם כזה), אנחנו יכולים להגיע לתוצאה המיטבית, כולל לדבר עם שירות המבחן .

 

דבר איתנו. 

עזר מבורך ושו"ת - משרד עורכי דין  פלא 0506-330683

 

 

 

 

 

 

פנה אלינו