עבירות אלימות במשפחה

עבירות אלימות במשפחה

 

עבירות אלימות במשפחה (אלמ"ב) נחשבות לעבירות הנפוצות ביותר בקודקס הפלילי.  

 

כאשר נקלע אלינו עוד תיק של אלמ"ב אני נוהג לספר בדיחה עצובה :

כאשר אישה מתלוננת על גבר שהיכה אותה - הוא נעצר בתחנת המשטרה. 

כאשר גבר מתלונן שאישתו מכה אותו - הוא נעצר בתחנת המשטרה. 

 

רמת הענישה בעבירות אלמ"ב עלתה בשנים האחרונות ועומדת על כלא או עבודות שירות גם בעבירות פעוטות.  

מה שהמערכת לא עושה זה בדיקה של עבריינים על פי מדד מסודר. בדיקה כזו, של רציחות מהם בית המשפט צריך להזהר, הם בדרך כלל של עולים חדשים, של עובדים זרים, של רציחות על כבוד המשפחה. שאר הנאשמים האחרים הם אנשים פשוטים שנקלעו לויכוח סוער, להליכי גרושין אלימים, ולפעמים צעקות שהסלימו לסטירה. השאלה היא האם אמור הסוטר לשבת במעצר חודש וחצי עד לשחרורו אם לאו. 

 

הבעיה היא שמבצעי העבירות הישראל הם בדרך כלל אנשים שחטאו (לכאורה) פעם ראשונה, או שהם בהליכי גירושין ויש לא מעט מרמות בעניין זה או שהם בעלי מוגבלויות שהמשטרה / עובדים סוציאלים אומרים להם להתלונן כדי שהם יקבלו טיפול. ואז, הם מקבלים טיפול - הם נעצרים, הם מועברים לביתי סוהר, לבתי חולים לקבל חוו"ד ועוד וזאת כאשר גם השופטים, גם קציני המבחן, וגם המשטרה קובעים שהם מסוכנים עד שהם ישוחררו. 

 

שימו לב להוראות לעניין התנהגויות בחקירה במשטרה -  כללי זהב 

 

משרדינו עוסקים שלא מעט מקרים בהם אדם תקף את אישתו. רובם ככולם משוחררים לאחר תקופה קצרה ועוברים לשיקום. שימו לב, העבירה הזו גורמת ללא מעט בעיות גם בשחרור וגם בתנאי השחרור לאחר מכן. אנו מתמחים בייצוג בסוג כזה של עבירות, עבודה מול קצינות המבחן ויש באפשרותינו גם להעסיק עובדים סוציאלים לצורך חוות דעת לקראת שחרור ולטיפול .

 

 

פגישה ראשונית איתנו אינה כרוכה בתשלום. לפיכך בואו, וקבלו הערכה ראשונית של מצבכם המשפטי.

 

עזר מבורך ושות' – עורכי דין   0506-330683

 

 

 

 

פנה אלינו