התפטרות כדין פיטורין

התפטרות כדין פיטורין

דין התפטרות כדין פיטורין מתי התפטרות יכולה להחשב כפיטורין

 

מתי התפטרות יכולה להחשב לפיטורין על פי כל דין ומזכה בפיצויי פיטורין. 

 

ראשית - הרעה מוחשית בתנאי עבודה - תשלום שכר שאינו משולם, אי תשלום בזמן, התעלמות מתשלום הטבות שהובטחו בחוזה העבודה ועוד. פגישה במעמד העובד , העברת העובד למקום עבודה אחר - מרוחק יותר.

 

שנית - מצב בריאותי לקוי של העובד או בן משפחתו - אם מצבו הבריאותי של העובד הוחמר, או אולי בן משפחתו חלה במחלה קשה הדורשת את נוכחותו של העובד בביתו או בסמוך אליו. וחשוב מכל, המצב הבריאותי מלווה בתעודות רפואיות. 

 

שלישית - עובדת שהתפטרה על מנת לטפל בילד - על פי סעיף 7 לחוק פיצויי פיטורין, התשכ"ג 1983 מותר לאישה להתפטר כעבור תשעה חודשים מיום הלידה והדבר יחשב לה כדין פיטורין המזכים אותה בתשלום דמי פיטורין. 

 

רביעית - העתקת מקום המגורים - קיימת אפשרות להתפטרות כדין פיטורין כאשר העובד חייב לעבור למקום מגורים אחר - אם בגלל חתונתו , אם בגלל מעבר ליישוב חקלאי על פי המנוי בחוק, או אם הוא עובר לחו"ל עקב מינוי הבן זוג למשרה אחרת. 

 

חמישית- גיוס לכוחות הבטחון - אם בחר העובד לעזוב את מקום עבודתו ולהתקבל לעבודה כשוטר. או אם העובד הגיע לגיל 18 והוא מגוייס לצה"ל. זו עילה להתפטרות כדין פיטורין. 

 

עדיין יש בבית הדין הרחבות וצמצומים לסעיפים ולתת הסעיפים הנ"ל. יש גם החלטות סותרות במידת מה כאשר סיבת הפיטורין הנדרשת היא הפסקת עבודה עקב שינוי הגדרת התפקיד, או אולי סעיפים נוספים. 

 

כל בקשה כזו ראויה לטיפול של עורך דין. פנו לעו"ד לפני שאתם מגישים בקשה כזו.

 

 נכתב בידי עו"ד עזר מבורך ממשרד עזר מבורך ושות'  פלאפון : 0506-330683

 

 

פנה אלינו