זכויות בראיון עבודה

זכויות בראיון עבודה

זכויות עובד בראיון עבודה מעביד

זכויות העובד בראיון עבודה

 

זכויות אלה מנוגדות כמעט לחלוטין לדברים שהמעסיק מעוניין לדעת על המועמד למשרה.  

 

יש לדורש/ת העבודה את הזכות שלא להשאל שאלות מסויימות. למשל על מצבו המשפחתי, על העדפותיו המיניות, על מצב ההריון שלו, על עברו הפלילי ועל דתו. ויש עוד ועוד זכויות שאסור להפר. 

 

מנגד, כאשר מישהו מנסה למצא עובד חשוב לו לדעת על מצבו המשפטי, חשוב לו לדעת אם בכוונתו להביא ילדים לעולם, על דתו ועל העדפתו המינית. 

 

וחשוב לומר שיש למעסיק אפשרויות לשאול את השאלות האלה, אבל רק אם אתה נמצא בסוג עבודה מסויים בה  יש חשיבות למצבו האישי של העובד. 

 

לכל עבודה יש צרכים בסיסיים. אם מדובר בעבודת כפיים יש חשיבות לכך שהמועסקת תודיע למעסיק שהיא בהריון, אבל לעומת זאת בעבודת משרד אין צורך שהמעסיק ידע על הריונה כמעט עד לחודש השישי. 

 

למעט עבודות בטחוניות, שאז עובד ערבי חייב לעדכן את מעבידו, אין למעביד זכות לשאול עובד אם הוא יהודי, ערבי נוצרי או בן דת השינטו. באותן עבודות בטחוניות יש חשיבות למשל לעובדה שיש לעובד עבר פלילי קודם. 

 

בעבודות מסויימות בהן העובד צריך לנסוע לחו"ל יש חשיבות לעובדה שיש לו רישום פלילי קודם. 

 

עקרונית אסור לשאול בראיון עבודה על נישואיו של הקנדידט, על מצבו הבריאותי (למעט עבודות קשות) , על ילדיו, מותר לשאול על רקע מקצועי , על ידע מקצועי , על דברים הקשורים לעבודה כגון שעות פעילות אפשריות. 

 

הדבר מותר אם הדברים שאסור למעסיק לשאול עלו במסגרת שיחת החולין המתנהלת בינו לבין לעובד, אבל יש לא מעט אנשים שיודעים מצויין על מה אסור למעסיק לשאול, ואז יכולים העובדים ללכת לבית המשפט האזורי ולתבוע פיצויים. גם במקרה והם תובעים סידרתיים.

 נכתב ע"י עזר מבורך ושות' – עורכי דין   0506-330683

 

 

 

פנה אלינו