זכויות סוציאליות

זכויות סוציאליות

זכויות העובד

 זכויות העובד

 

 לעובד יש זכויות.

 

שלא יפטרו אותו ללא סיבה, שלא יזרקו אותו בגיל 50 לרחוב בלא פיצויי פיטורין, שלא יעבירו את מקום העבודה והוא יהיה חייב להגיע למקום אחר, רחוק יותר, שלא יפטרו אישה בהריון, שלא יפלו עובדים לפי דת, גזע, מין ומגדר, שיקבל שכר הוגן תמורת עבודתו מעבר לשעות העבודה, שיקבל שכר ראוי אם עבד בשבת וחג, וכן גם זכויות התארגנות בעבודה ועוד.

 

וכן גם זכויות נוספות כגון הזכות לפרטיות (שלא יחטטו לו במייל) , שלא יצלמו אותו בעבודה, שלא יעבירו אותו בפוליגרף כשיתחשק להם  ועוד הרבה זכויות לעניין הכנסה מינימלית, זכויות עובדים זרים ועוד.

 

הזכויות האלה מקובצות בלא מעט חוקים אשר פורסים את המטריה הזו בצורה מסויימת.

למשל, חוק זכויות העובד. למשל חוק הגנת השכר, למשל חוק דמי מחלה, חוק שוויון הזדמנויות בעבודה,  ועוד (יפורטו בהמשך)

 

בנוסף מגיעים העובדים המקובצים בהסתדרות לצווים בתחומים מסויימים הנקראים צווי הרחבה, בהם מרחיבים (לעולם לא מגבילים) את הזכויות של העובדים (למשל : צו הרחבה לעניין עובדי שמירה ונקיון 2014. צו הרחבה לעובדי איגוד התעשינים 2016 ועוד)

 

בסופו של התהליך המקנה את הזכויות האלה לעובד, נמצא בית הדין אשר פוסק לטובת העובדים באשר הם אלה שנפגעים, באשר הם אלה שניתן לנצל ועוד.

 

עבודתי כעו"ד מאפשרת לי לעשות צדק עם המעסיקים. כך שהעובד יקבל את הזכויות שלו במלואן. אם למשל עובד זר מקבל שכר רעב, לא מדווח לרשויות המס, לא מקבל ביטוח בריאות ואחרי 10 שנים נזרק לרחוב ללא פיצויי פיטורין (תביעה ע"ס 300,000 ₪). אישה שביום הגיעה לשישה חודשים פוטרה מעבודתה בתואנה מפוברקת וזאת בגלל שהיתה בהריון. אם האחמ"שים ברשת בתי קפה לא מקבלים ולו חלק מזכויותיהם ואני נדרש לתבוע את המעביד (70,000 ₪ לעובד) וזה רק חלק קטן מאד התביעות שיש לנו.

 

 

לא להזניח את התביעה. פנו לעו"ד שיעזור לכם לקבל מידע על המגיע לכם את מול כוחו של המעביד. 

 

 

נכתב בידי עזר מבורך ושות' – עורכי דין   0506-330683

 

 

פנה אלינו