פיצוי פיטורין

פיצוי פיטורין

 

פיצויי פיטורין 

חלק ניכר מהתביעות שעוסקות בדיני עבודה מתמקדות בפיצויי פיטורין

זו הזכות המרכזית והמוכרת ביותר בסיום יחסי עובד-מעביד. מטרתם של פיצויי הפיטורין הינה לאפשר לעובד לנחות על קרקע בטוחה עד למציאת העבודה החדשה. פיצויי פיטורין מחושבים לפי מכפלת השכר האחרון במספר חודשי העבודה במידה שהעובד צבר וותק של שנה לפחות.

 

חוק פיצויי פיטורין, תשכג-1963 מעגן את הזכות לפיצויים ברמה הסוציאלית והמקיפה ביותר. זאת תוך מתן מענה לסיטואציות נוספות כמו פיצויי פיטורין בהתפטרות, פיצויים לאחר פחות משנה, פיצויי פיטורין מוגדלים בנסיבות שונות (כמו אפליה אסורה), חישוב פיצויים לפי שכר שהורכב מתוספות (כמו עמלות או בונוסים) ועוד.

בכל תביעה לפיצויי פיטורין חשוב לבחון היטב את הזכויות הרלבנטיות ואת נסיבות סיום יחסי העבודה על מנת להביא לתוצאה מיטבית, למשל פיטורי אישה בהריון. 

 

מעביד שים לב, אם ברצונך לבצע את הפיטורים בצורה בה תוכל להמנע מתשלום פיצויי פיטורין עליך לעמוד בדרישות החוק במלואן ולדאוג שהפיטורים יהיו בגלל סיבה טובה (למשל - גניבה ממעביד. למשל - העברת כרטיס למישהו אחר בשעון נוכחות. למשל - פגיעה בעבודה עקב רצון להתפטר.) . יש צורך בקיום שימוע טרם פיטורין (עם התנאים המכילים זאת) . יש צורך במילוי תנאי המשכורת . ואז, כאשר תגיע לפטר עובד סורר, תוכל להשתמש בגבולות החוק שאוסרים על עובד לסחוט מעביד. 

אחרת, אם לא תעשה כל זאת, אתה נתון בסכנה של דרישה בלתי מוצדקת מעובד לפיצויי פיטורין. 

 

כדאי להתייעץ - עזר מבורך, עו"ד לדיני עבודה, פלא : 0506-330683

 

פנה אלינו